Më mbaj mend (për 1 muaj)

Turjan Hyska - Nokia E Vjeter (Feat. Arman Kanun)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

It started from the phone
Suddenly I'm not alone.
I'm gonna try to live that lie again
Try to feel you once again
But ooo,
I'm all alone

E di çfarë gjeta sot, një Nokia të vjetër
Komplet një botë tjetër,
komplet një jetë tjetër
E mbaja në dorë,

Si një letër e vjetër
Një mesazh nga ty, dhjetor 2002
"Gëzuar zemër", thatë
Thatë si di ti
Pa lajka dhe pa lot
Lotët që si pa asnji
E di, e di, e di
Ai të meriton
Të do,
të fal, plotëson
Gënjen veten se jeton
Po të kisha përballë
Do te pyesja me frikë..
A ja vlejti, e gjitha?
Pse po doje ti ndaje me thikë?
Jemi keq, keq, keq
Na thoje përditë
Pse na çove për dreq
Nga shpirti,
s'do të heq
Zgjodhe jetën qe zgjodhe
More rrugen qe more
Të dy bashkë u rritëm
Pastaj doje të besoje
Ai është mirë për ty
Babai i fëmijëve të tu
Ata që shpesh me thoje
Do kenë sytë e tu
A të kisha përballë

Ç'do të thoja më parë
E ta mendosh nga nisi
Nga nje Nokia në sirtar

It started from the phone
Suddenly I'm not alone.

I'm gonna try to live that lie again
Try to feel you once again
But ooo, I'm all alone
Im all alone

Jam kurioz Miss Nokia
A të njeh ai si unë
A e di çfarë do
Apo çfarë urren më shumë
A e di ai,
që ty t'pëlqen kakao
Me pak sheqer, trazuar veç një herë
Që do pafund gështenjat,
do ti pjekesh vetë
Qe me një çokollatë
korruptohesh më lehtë
Por kur nxehesh a e di
Që pulit sytë tri herë
Kafshon buzën siper
E pastaj bëhesh tmerr
Zambakët duhen Lili
Te fresket,
me aromë
A e di ai,
Çfarë parfumi të eksiton
A e di ai,
Sa e do ti diellin
Por çfarë te lidh me henen
Sa shijon ti qiellin
A të ka puthur plot pasion
Çdo nishan në trup
Të 20 ata që ke
Që une ti dua aq shumë
Nga një Nokia,
në sirtar
U ktheva jam aty
Jemi prap të dy
Kur më pe në sy
Kur gënjyem njeri tjetrin
S'je për mua, s'jam per ty
Kur tradhtuam njëri tjetrin
S'je për mua, s'jam për ty

(X2)

It started from the phone
Suddenly I'm not alone.
I'm gonna try to live that lie again
Try to feel you once again
But ooo, I'm all alone

Oo yes i am

Hey nëse do mendosh gjithmonë
se po jeton një jetë të lumtur

Do vazhdosh të gënjesh veten
Po thellë, thellë
Ti e di...
Që më përket mua
E unë të përkas ty
E ta mendosh nga nisi e gjitha
Nga një Nokia në sirtar
Turjan Hyska
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/02/2017


Turjan Hyska - Nokia E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nokia E Vjeter".
3. Video është e këngës "Nokia E Vjeter", por nuk këndohet nga Turjan Hyska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Turjan Hyska:


Komente 0