Twentyfour

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Emri i Vërtetë:
  • Ledio Boja
  • Vendlindja:
  • Fier 
BIOGRAFIA: Twentyfour është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertet eshte Ledio Boja dhe ka lindur ne Fier. Eshte 1 rapist underground qe prej shume kohesh. Eshte i njohur per tekstet e tij komike,ironike kryesisht kunder sistemit, duke i rrepuar gjithmone realitetit shqipetar. Ashtu si ne shume tekste te tjera dhe ne kengen "my music", ai tregon hapur se eshte kunder muzikes komerciale dhe bastardimit te muzikes ne ditet e sotme. Në Maj 2014, 24 merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Moment"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Tidra

Rameka

Mr Elvis

Krimineli

Eagleye (Kiameti)

Mali G

Albboy

G-UP

G Bani

Vagabondi


Tags: Twentyfour, 24, Ledio Boja

Twentyfour në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë