A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tyran Prizren Spahiu
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 64
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  190

Tyran Prizren Spahiu is a popular writer. Rruga Halil Berisha 4
20.000 Prizren
Viti i lindjes 25.X. 1954, Prizren-Kosovë

Ka diplomuar në drejtimin Gjuhë dhe Letërsi Angleze në Universitetin e Prishtinës-Kosovë.

…. ky "zë" i imi në vargjet poetike është një dëshirë shumë e madhe dhe mendimin përfundimtar do të jepni ju!
Tentimi për të gjetur tema që shqetësojnë, ngacmojnë, dhunojnë, përqafojnë, është kënaqësi që sfidon dhe josh...
Duke qenë i lidhur emocionalisht me qytetin e lashtë, vazhdoj jetën e qetë në qytetin e Lidhjes...
Pa marrë parasysh se ku shkoj, ju do të dëgjoni zërin prapa:
"Ai ishte këtu."


Gjithashtu nga Tyran Prizren Spahiu

01. Vargje poetike-I-1999 +
02. Vargje poetike -II-Jeta është dhunti
03. Vargje poetike-III-Mbaje ëndrrat gjallë
04. Vargje poetike-IV-Poezua buron nga zëri i brendshëm
05. Vargje poetike-V-Pesë shtylla
06. Vargje poetike-VI-Kalldrëma
07. Vargje poetike-VII-Jetëshkrimi burimor
08. Vargjet poetike-VIII-Kështjella e poezisë
09. Vargje poetike -IX- Ikonë

13. ROMAN-Prapa kurrë më!
14.- ROMAN-Prapa kurrë më! Vëllimi i dytë
15.Learn your dream language –Mëso gjuhën e ëndrrave-English Grammar-Visual English Dictionary.

» Edit Bio »

» Poems »

Elif T Spahiu

(His daughter)

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles

More news about Tyran Prizren Spahiu »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018