A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Keji

Eja në qytetin e qetësisë
Buzë lumbardhit të freskët
Keji të fton dhe magjepson
Eja në shadërvanin e rinisë.

Qyteti im dhe dashuria ime
Janë dy emra të lakuara
Kërkojnë ledhati dhe begati
Ofrojnë lumturi dhe bukuri.

Zgjohet Prizreni heret në mëngjes
Kalldërmat pastrohen dhe krenohen
Janë obelisku mijëra vjeçar
Tregojnë storje dhe traditë.

Saraqët, terzit dhe plisë punuesit
Reshtohen dhe ledhatohen
Sinan Pasha bukuroshja
Vëzhgon prej së larti dhe rrezaton.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran J Spahiu -

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  62

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019