Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Dokufest

Me decenie i përgjumur
Harruar edhe në kujtesë
Asgjë nuk e mundonte
Më tepër se neglizhimi.

Ndodhi ajo e bukura
U zgjua rinia
U ngjall qyteti
Frymoi fama e merituar

Djelmoshat legjendarë
Prizrendashësit
Famëmadh’ dhe frymëzues.
Realizuan kauzën Kulturë.

Prizreni mirënjohës
Me shkronja të gravuara
Do marrin të merituarit
Qelësin e Parë të Qytetit.

vargje poetike
-1999+
PJESA E DYTE
tyran j spahiu

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- U dërgua nga Tyran J Spahiu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2