Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Mësuesit


Betim A Muqa

Kushtuar Prof Betim A Muqa

Qëndrimi bujar
Bisedat shumë frytëdhënëse
I qetë dhe modest
Reflekton prof. i ri.

Inspiron shpresë
Mëson artin suprem
Arrin përjetësinë
Pedagogu ynë.

Nxënësi
I beson Betimi-it
Që demonstron dije
Ndez kërshërinë.

Master
I fuqisë edukative
Përvetësimit të diturisë
Gjen tek Betimi.

tyran j spahiu prof.

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- U dërgua nga Tyran J Spahiu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0