A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sesandi

Dhoma pa ndjenja
Vajton për zhurmë
Qetësia robëron
Kalama kërkon.

Parajsa e shtëpisë
Burim i pafund
Alpet e kënaqësisë
Gjeti sesandin vogëlush.

Perspektiva shembullore
Banon në dituri
Arsimi prin përpara
Si kulla e pamposhtur.

Kaluan muajt vitet
Pranverë e përkryer
Sesandi në detyrë
Gjiu familjar ndihet përallor.

Rrëmbejnë ndjenjat
Madhështia magjepsë
Sesandi dinjitoz
Shtëpinë e farefisnon.
tyran j spahiu

vargje poetike
1999

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019