Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana

Artistja dhe natyra
Dy komponente virgjër
E para e lindur
Dyta e krijuar.

Prodhuesja e artit
Me vlerë të lartë
Shëndrit në hapësirën kohë
Si një poemë sonate.

Pyetem çka fshehet prapa syve të Hanës
Kuptova ARTI
Dhunti kjo për njerëz të zgjedhur
Ajo është vet kryevepër.

Rrugëtimi i saj në botën e artit
Pikturat punimet që sytë begatojn
E përmbajtur thjeshtë ashtu si i ka hije
Dominojn tek kjo vajzë fisnike.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  31

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet