A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Xix '70

Mbretëron heshtja e muzgut
Dielli humb fuqinë
Rruga e qetë e pashtruar
Kujton varfërinë.

Pluhuri i lagjes kaplon
Si një re të mbulon
Britmat e qunave ngazëllojnë
Kujtojnë varfërinë.

Rruga ujitet përsëri
Gëzimi shpërthen në pafundësi
Lëmshi në formë të topit
Kujton varfërinë.

Djersa dhe pluhuri treten
Duartrokitjet dhe gazi bëjnë ahengë
Fitore fitore fitore
Kujtojnë kënaqësinë .tyran j spahiu
vargje poetike
-1999+

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019