A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Rrapi

Rrapi kujdeset për fshehtësinë shekullore
Burimi fsheh sekretin e epokave
Marashi shpalosë frymëzimin
Prizreni dhuron inspirimin.

Klithma e fundit e njeriut të verbër.

Mëkatari zgjati dorën përsëri
Grykën e ujit shkatërroi
Shkatërruesi i qelbur veproi
Rrapi klithi kërkoi mbrojtje.

Vajton qyteti vajton lumbardhi
Shkrepë kalaja shkrepë shadërvani
Mblidhen burrat mblidhet shqiptarija
Mbrohet Kosova mbrohet Arbëria.

Akti i një njeriu natyrë dashës

Rrapi shkëlqen qyteti agon
Burimi shpërthen rrapi frymon
Uji ballëlartë gufon
Drejtësia fiton rrapi gjallëron.tyran j spahiu
vargje poetike
-1999+

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019