Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Nuk Bashkohen

Fuqia pafund
Puqen ndërmjet veti
Penda e padukshme
Ato nuk përzihen.

Penda e mrekullueshme e ujit
Në Grykën Mendep
Ku bashkohen
Gjiri Aden dhe Deti i Kuq.

Katërmbëdhjetë shekuj më parë
Shkruar në Librin e Shenjtë
Një prej mrekullirave
Të shumta në univers.

Artet e të Madhit
Janë mahnitëse
Shpjegimet i gjejm
Tek Hadithet e Profetit.

tyran j spahiu
botuar maj, 2014

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet