A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qielli I Shtate

Shteti i huaj
Hapi portën
Ofroi edukatë universitar
Të rinjëve Arbanas.

Sytë i shkëlqejn
Mbushur me ngazëllim
Dyert e dijes
Presin Dardanët.

Fjala u mbajt
Studimet filluan
Djersa mundimet
Provimet i përcjellin.

Jeta ndaras
Studentore
Merramendësisht tërheqëse
Nuk përsëritet.

Vitet kaluan
Lajmi u përhap
Shkojm
Të festojm titullin Master.

Ndjenjat emocionet
Vrapojn
Arrijn njera tjetrën
Kënaqësia buzëqesh.

Qielli i shtatë
Aq shumë i përfolur
Shumë i panjohur
Unë gjindem aty.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019