Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Perendi

Zëri i kultivuar
Tingëllon si shërues
Para gdhirës
Fton në rit.

Pas rënies në sexhde
Duartë lartë lutem
Zotin e Madhë
Krijuesin e gjithëfuqishëm.

Më lejo i Madhi
Hyjni e Bekuar
Vetëm Ty të Adhurojm
Vetë prej Teje ndihmë kërkojm.

Me shëndet dhe begati
Begato vatrën time
Na ruaj i Madhi Zot
Nga vuajtja dhe i mallkuari.

Na udhëzo në rrugën Tënde të drejtë
Ja Rabi
Falenderit për të gjitha të mira
O Perëndi.

Tyran J Spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet