A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Perendi

Zëri i kultivuar
Tingëllon si shërues
Para gdhirës
Fton në rit.

Pas rënies në sexhde
Duartë lartë lutem
Zotin e Madhë
Krijuesin e gjithëfuqishëm.

Më lejo i Madhi
Hyjni e Bekuar
Vetëm Ty të Adhurojm
Vetë prej Teje ndihmë kërkojm.

Me shëndet dhe begati
Begato vatrën time
Na ruaj i Madhi Zot
Nga vuajtja dhe i mallkuari.

Na udhëzo në rrugën Tënde të drejtë
Ja Rabi
Falenderit për të gjitha të mira
O Perëndi.

Tyran J Spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019