A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shija

Gllënjkë ujë
Përmbajtja e njejtë
Grinden shijet
Mendimet dallojnë.

Në kulloaret e miqësisë
Ofrojmë dorë dhe dashuri
Ndjeshmëria zbutet
Kënaqësia evoulon.

Shkronjat e shkruara
Magjepësinë trurin
Si horizonti në shkretërirë
Bashkohen në një zalli dhe qielli.

Gjinitë shkrihen
Gufojn djersët
Rrezet e veprimit pushtojnë
Ekstaza bashkëjetonë.

Cilësia zbut shijen
Vlera unifikon
Si bjondja dhe zeshkanja
Përqafojn dashurinë.

Tyran j spahiu
Botuar
Shtator , 2014-09-21
Jeta është Dhunti.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019