Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shija

Gllënjkë ujë
Përmbajtja e njejtë
Grinden shijet
Mendimet dallojnë.

Në kulloaret e miqësisë
Ofrojmë dorë dhe dashuri
Ndjeshmëria zbutet
Kënaqësia evoulon.

Shkronjat e shkruara
Magjepësinë trurin
Si horizonti në shkretërirë
Bashkohen në një zalli dhe qielli.

Gjinitë shkrihen
Gufojn djersët
Rrezet e veprimit pushtojnë
Ekstaza bashkëjetonë.

Cilësia zbut shijen
Vlera unifikon
Si bjondja dhe zeshkanja
Përqafojn dashurinë.

Tyran j spahiu
Botuar
Shtator , 2014-09-21
Jeta është Dhunti.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet