Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mosha

Rrugët e jetës
Herë të mashtrojnë
Herë të prangojnë
Shumë herë të udhëzojnë.

Rinia e hershme
Është flakë e dritë
Argëtim dhe hare
Të balsamuara mirë.

Definitivisht vjen
Arrestimi dhe paraburgimi
Nuk shkon gjatë
Edhe prangosja.

Nusja e re
Virgjër në edukatë
Shtrydhë dhe magjepsë
Me unin e saj.

Mosha e merituar
Lëkund nga pak
Pleqëria troket
Ofron ngadalësi.

Neglizhimi dhe harresa
Përqafojnë
Thumbuesi i përditshëm
Të shtrëngon.

Qelizat e trurit
Kaplon ndryshku
Ndërsa nipi përcakton
Diagnozën
Gëlqere klasike.


tyran j spahiu
jeta eshte dhunti

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet