A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mosha

Rrugët e jetës
Herë të mashtrojnë
Herë të prangojnë
Shumë herë të udhëzojnë.

Rinia e hershme
Është flakë e dritë
Argëtim dhe hare
Të balsamuara mirë.

Definitivisht vjen
Arrestimi dhe paraburgimi
Nuk shkon gjatë
Edhe prangosja.

Nusja e re
Virgjër në edukatë
Shtrydhë dhe magjepsë
Me unin e saj.

Mosha e merituar
Lëkund nga pak
Pleqëria troket
Ofron ngadalësi.

Neglizhimi dhe harresa
Përqafojnë
Thumbuesi i përditshëm
Të shtrëngon.

Qelizat e trurit
Kaplon ndryshku
Ndërsa nipi përcakton
Diagnozën
Gëlqere klasike.


tyran j spahiu
jeta eshte dhunti

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019