Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kerkojne Mbeshttje

Rastet janë të gjalla
Dukuritë prekëse
Defilojnë pa fije turpi
Kërkojnë mbështetje.

Janë të paepur për njohje
Ngjyrat e tyre të freskëta
Demonstrojnë fobi.

Asgjë më nuk është taboo
Nuk është as interpretimi
Janë këto shembuj
Ngjarje ditore.

Reagimet shumëzohen
Pro dhe kundër
Demokrati e mirëpret
Fisniku injoron.

Njeriu i edukuar kur i sheh
Kërkon mbrojtje për sytë e vet
Shikjimin e ulë
Arratiset nga ai vend.


tyran j spahiu
vargje poetike 2
jeta eshte dhunti

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet