A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Xhonke

Turpërova gjatë
Sokaqet e ngushta
Gishtat pikinë dhe gjakojnë
Dhimbje dhe urrejtje.

Kurthi sfidues
Në bodrumin e lagshtë
Përqafim të forte
Më dhuroi.

Serenata epshi I lagshtësisë
Më ftoi në paturpësi
Mjedisi i stolisurë si ajkë e rinisë
Si 1001 netët më mposhtën.

Kjo fole ime qetësuese
Më deh me bar gjumi
Duartë e thata
Shumë të mavijosura.

Trupi në ekstazën e qiellit pitoresk
Bie nga lartësia si pupla
Ngjyrat parajsore të ylberit
Mirëpresin trupin tim të kurban-izuar.


-Vargje poetike II
-Jeta eshte Dhunti

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019