Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

Ndodhin Anatemuarit

Nami dhe fama e përcjellin
Në vende dhe pejsazhe të bukura
Derdh dhe hedh vrerë
Në historinë e shumëpërfolur.

Duartrokitjet e pareshtura
Mbulojnë syzet e tij
I lodhur nga anatema
Futet në anarki.

Stuhia qenien e tij
Si marimanga pushton
Tru-varfëria pjell e shtrembër
Tani ate e anatemon.

Në greminën një metërshe
Llogaria jetësore pret
As thellësia e oqeanit
Nuk e shpërlajn.

tyran j spahiu
Vargje Poetike II
Jeta eshte Dhunti

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet