A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Bleva Bileten

Të kam kërkuar shumë
Bregdet malë qytet
Ëndrroja figurën tënde
Nuk dija ku të të gjejë.

Imagjinatës bleva një biletë
Pranverën e hershme fluturova
Shkretëtirat oqeanet akullnajat
Askund nuk të gjeta.

Si ylli polar
Papritmas shkëlqeve
Shpërtheu drita e fortë
Në qenien time të kërkuesit.

Koha e përqafon
Rrugëtimin tonë të paërbashkët
Atje ku shqisat e mija janë të pranishme
Krahët do të të sjellin tek unë.

Kur të zbret në botën time reale
Qëndisur me modesti dhe vlerë
Do të të thurrim fortifikatën
Kështjellën e dashurisë.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019