Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Soprano

Ndëgjohet nga largësia
Kënga e kënduar për pasion
Do doja të bashkëngjitem
Shpirti nuk më lejon.

Kujtimet larg lansohen
Në pranverën e ideales
Ëndrrat përcjellin
Kraharori pulson.

Dashurija e saj ngulitet
Në bukuri dhe epsh
Lotët që rrjedhin
Për gjurmët e tij të humbur.

Valëzohet bari i njomë
Në pafundësinë e imagjinatës
Zëri i but i shijon
Derisa dielli shëndrit në errësirë.

Fuqia e këngës humbet
Trishtimi e shoqëron
Mbyllet bukuria e oshëtimës
Larg në kasollën e sopranos.

tyran j spahiu
Vargje Poetike III
Aristokrati

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- U dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim