A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Ajo

Ecja e saj e turpshme
Veshja e lehtë zbuluese
Ofrojnë shije dhe ah..
Të rafinuara atribute.

Sharmi i saj sfidues
Shkel ujin e kriposur
Sytë ngjyrë qielli
Shkrihen në një kompozicion.

Mbrëmjeve mesdhetare
E veshur verore
Era e ledhaton
Bukurinë shqipfolëse.

Shikimeve tronditëse
Nuk guxon t’u ikë asgjë
Kofshët punë arti
Trullosin

Gota pink e rëndomtë
Në dorën e saj lulëzon
Nuk është në shitje as në ankand
Kjo aristokrate.

tyran j spahiu
vargje poetike III

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019