Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Atdheun

Shqiponjë

Syshqiponjë zeshkane
Gllabëruar na ke me krahët
Fuqishëm dhe jashtëzakonshëm
Ndiejmë sigurinë nën kthetrat e tua.

Dukemi si gjahtar të thyeshëm
Gotat e vendosura në valë
Tentojmë të shohim me sytë e tu
Shpatet dhe bjeshkët Ilire.

Miti është epik
Rapsodët shkruajnë këndojnë
Zërat burrëror dhe serenatat
Kushtohen mbretëreshës shqiponjë

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  13

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet