A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

E Zbehur

Fotoja e grisur
E zbehur bardhë e zi
Më fundos në emocione
Sytë lotojnë.

Në dritaren e hapur
Jeta ditore
Malet dhe yjet
Vazhdojnë ditëshmërinë.

Udhëtoj në kohë
Shtëpia e vjetër
Pranë pusit
Djepi vallëzon.

Ndëgjojë erën ngutet
Kohë e mistershme
Dëshirat e mia vrapojnë
Buzët e zjarrta flakërrojnë.

U gjynjëzova
E paepur e tendosur
Nën këmbët e mrekullisë
Kohës së kaluar.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019