Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Familjen

E Zbehur

Fotoja e grisur
E zbehur bardhë e zi
Më fundos në emocione
Sytë lotojnë.

Në dritaren e hapur
Jeta ditore
Malet dhe yjet
Vazhdojnë ditëshmërinë.

Udhëtoj në kohë
Shtëpia e vjetër
Pranë pusit
Djepi vallëzon.

Ndëgjojë erën ngutet
Kohë e mistershme
Dëshirat e mia vrapojnë
Buzët e zjarrta flakërrojnë.

U gjynjëzova
E paepur e tendosur
Nën këmbët e mrekullisë
Kohës së kaluar.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet