Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Valle Mesnate

Ndëgjohen zëra të qeshurat virusal
Festojnë festën e zjarrtë
Janë të panjohur ajo më mahniti
Buzëqeshja sfiduese më ftoi në tavolinë.

Për baëë kamini i lundëron dritat
Klubi poeti kujton 1001 netët
I etur edhe për një shikjim të saj
Dërgoj porosi telepati mentale.

Mesazhi arriti në ndjesinë e saj
I ngriti sytë të më takoj
Trupi i hollë fytyra joshëse
Shikjoi kah dera e posa hapur.

Nuk arrita të mësoj si ndodhi
Ulur afër pishinës hëna më shoqëron
U afrua gracioze me gishtë në buzë
Më mbuloi joshja ekstaza e saj.

Vallja e yjeve në pishinë vazhdon
Muzgu u çudotur u dorëzua epshit
Dëshira e flakët dritat I neutralizoi
Unë ajo dhe vallja në pishinë…

tyran spahiu
vargje poetike IV
poezia bur...

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet