A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Valle Mesnate

Ndëgjohen zëra të qeshurat virusal
Festojnë festën e zjarrtë
Janë të panjohur ajo më mahniti
Buzëqeshja sfiduese më ftoi në tavolinë.

Për baëë kamini i lundëron dritat
Klubi poeti kujton 1001 netët
I etur edhe për një shikjim të saj
Dërgoj porosi telepati mentale.

Mesazhi arriti në ndjesinë e saj
I ngriti sytë të më takoj
Trupi i hollë fytyra joshëse
Shikjoi kah dera e posa hapur.

Nuk arrita të mësoj si ndodhi
Ulur afër pishinës hëna më shoqëron
U afrua gracioze me gishtë në buzë
Më mbuloi joshja ekstaza e saj.

Vallja e yjeve në pishinë vazhdon
Muzgu u çudotur u dorëzua epshit
Dëshira e flakët dritat I neutralizoi
Unë ajo dhe vallja në pishinë…

tyran spahiu
vargje poetike IV
poezia bur...

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019