A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Dera E Hapur

Rrëmbyer nga epshi i ekstazës
Dridhërimet e trupit ftojnë
Nga Brenda zjarri përvëlues
Pëshpërisin trupat valsin e mesnatës.

Ofshamat pjesë e lojës së zjarrtë
Zbarkojnë në fundin e rrugës
Lodhur djersitur buzët flakërojnë
Për ujë të ftohtë freskin trupi lëngon.

Qetësia heshtja dritat e pishinës
Ftojnë derën e hapur ofrojnë kthjellim
Hesht trupi ndjenjat vallëzojnë
Vazhdon odiseada e ëndrrimtarëve të natës.

tyran spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019