A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Nuk Jam Për Ty

Atë natë në rrebeshin e shiut më thirre
Të kujtohet
Isha në oborin e saj të premtuar
I shfrenuar kërkoja epsh pagan e mizor
Në oqeanin ndjenjë e kulluar
Të mistresës sime.

Je në hijen tënde e vetmuar
Fëmijët janë reflektimi ynë i kaluar
Shtegu i malit shpie në humnerën e pafund
Ardhmja jonë në greminën e pamundësisë.

Nuk të meritoj engjëllushe e besnikërisë
Ish e dashura ime e cilësisë dhe vlerës
Tani jam në shtratin mëkatues
Unë i pander
Mashtruesi i botës tënde.

tyran spahiu
vargje poetike III
mbaje ëndrrat gjallë

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019