Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Trishtim


Është Ai…

Je i tmerruar nga drejtësia
Buron në ty padrejtësia
Vuajsh nga e egra shkathtësi
Je i pangopur me vrazhdësi.

Qëndis dhe shkretëron të vuajturitë
Anashkalon dhe shkelmon të urituritë
Derdhen nga ti ironia dhe pandershmëria
Në ty gërshetohen therori dhe mëria.

Nesër pasnesër ç’do ndodh ne nuk dijmë
Yjet qiejt diejt a do dallojmë
Një e di koha dëshmon dhe thërret
Zjari i pafund të prêt.

tyran spahiu
vargje poetike IV
poezia bur.......

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0