A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nëna Medo

Në afërsinë tënde
Asgjë nuk ishte e pamundur
Aty filloi jeta
Qetësia hyjnore përqafoi.

Në vendin tëndë të ulur
Ështe krijuar begatia
Aty ku ke shkelur
Është parajsa mrekullore.

Zonja me Musaf në dorë
E Dashura Grua Fisnike
Aty buronte ngrohtësia afërsia
Në gjoksin e saj madhështor .

Nëna ime në përjetësi
Mrekullia e Krijuesit
Tek ti kam gjetur
Shtyllën e çiltërsisë.

Sot shtegtojnë fjalët e tua
Në oborrin tonë mbretëror
Hija yte urtësia
Frymojnë shëndosh në përjetësi...


tyran spahiu
vargje poetike V
pesë shtylla

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  19

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019