A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Zotëri Duro...

Godasin si stuhia e mallkuar
Shkelmojnë hienat e kohës
Karakterin e trashëguar
Tentojnë të të përdhunojnë
Bukurinë të xhelozojnë
Qetësinë e ndërtuar në Lumbardh
Fortesën e kalitur në kështjellë
Dëshirojnë të të damkosin
Sakatosin të gjynjëzojnë
Shpirtin të të varosin…

Por Ti Zotëri mijëravjeqar
Kalitur në histori
Edukuar dhe i forcuar në shtërngata
Si feniksi nga hiri
Ringjalljen e përjetshme do shijojsh
Me germa të gdhendura mbizotërojsh
U Ngrit Zotëriu Prizreni Qytet…

tyran prizren spahiu
vargje poetike IV
pozia bur.....
www.teksteshqip.com

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019