A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Më Shkruaj

Qëndron e heshtur
Nga koha e zverdhur
Vajton vera për shkronjat e hedhura
Fletat gjysmë të shkruara.

Vazhdo të më komponojsh
Epshin të shuajsh
Për zeshkanen të pashuarën yll
Derdhe epshin në të shenjtin pyll .

Unë do qëndroj e lagur
Nga pikëverat e derdhur
E uritur të pres deri në amshim
Dhimbjen të ndajmë deri në ri-bashkim .

Ndiej hijen e penduar
Në shkronjat blu të shkruar
Frymon keqardhja për fjalët në mërzi
Në germat e thurura në poezi.

Më vesh më bukuri hyjnore
Dhe me krahët e qëndisura lajmëtare
Të të përqafoj zeshkanen ëndërr
Ftoj në botën tëndë zhgëndër.

tyran spahiu
vargje poetike IV
poezia buro......

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019