A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Pushoni

Britmat e shumta
Vajtimet
Viktimat e deformuara
Janë pjellë e juaj.

Nuk keni të drejtë
Ju të marrë
Të kërcënoni dhe asgjësoni
Botën e mbarë
Ju të poshtër e frikacak
Garniturë e paparë.

Në konflktin e juaj
Ndërkonfesional
Nesër do pësojnë binduni
Edhe fëmijët e juaj.

Zgjohuni artistë të denjë
Ju shkrimtarë të nderuar
Demaskoni këtë katrahurë
Të kokave të sëmurë.

Vallëzoni me lapsin e juaj
Në hapësirat e bardha
Shploni fytyrën e vërtetën
Të krijesave mizorë.

tyran prizren spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019