Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Pushoni

Britmat e shumta
Vajtimet
Viktimat e deformuara
Janë pjellë e juaj.

Nuk keni të drejtë
Ju të marrë
Të kërcënoni dhe asgjësoni
Botën e mbarë
Ju të poshtër e frikacak
Garniturë e paparë.

Në konflktin e juaj
Ndërkonfesional
Nesër do pësojnë binduni
Edhe fëmijët e juaj.

Zgjohuni artistë të denjë
Ju shkrimtarë të nderuar
Demaskoni këtë katrahurë
Të kokave të sëmurë.

Vallëzoni me lapsin e juaj
Në hapësirat e bardha
Shploni fytyrën e vërtetën
Të krijesave mizorë.

tyran prizren spahiu

- Poezi nga Tyran Prizren SpahiuZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0