A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Pse Më Do Ti Mua

Unë
I rritur në rrugët e shtruara
Kafenetë dhe bistrot e shumëzuara
Edukatë e fryer egoizmi
Turbulencë e ndjenjave besnike.

Jam
Larë në ujërat e mëkatit
Valët e detit më shoqëronin
Si stuhia e rërës së shkretëtirës
Frymoja erën e ndyrë
Hyre në shpellën time
Errësirë frikë tradhti.

Ti
Mendove por gabove
Do zbutish egon e gjynahqarit
Vargje do shkruhen për ty
Dielli do të buzëqesh
Në humnerë dhomën e fatit.

Tani
Fluturimthi u derdhën vitet e jetës
Joshja e së kaluarës u mposhtë
Mjegulla futet thellë në kujtime
Endesh e vetmuar
Rrugëve të arrnuara të jetës.

tyran prizren spahiu
vargje poetike VI
Aristok…….

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019