A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Dritë

Mbrëmë sërish
U fikën dritat
Jeta pushoi
Si një qytet fantazmë.

Troket
Shiu i mërzitshëm
Sfidon
Qetësinë shpirtërore.

Ndezi qirin
Ndihem si në kohën e neandertalëve
Heshtja
Jashtë rrebeshi atakon pa mëshirë.

Toka ke nevojë
Pemë perimet
Por
Neve në këtë agoni shiu na mundon.

Fjalët kthehen si bumerang
Janë të bastardizuara
Ne kërkojmë jo shumë
Vetëm dritë.

tyran prizren spahiu
vargje poetike V
pesë shtylla

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019