A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Vashëzat

…pakëz me zë të lartë
Drejtojnë ndjenjat e sinqerta
Sytë
Po ato shprehin çiltërsi.

Veshur modeste me stil
Ecje elegante
Shije të prirur
Bujare të vërtetë.

I ngacmon dijenia
Panjohura intrigon
Lundërojnë ujërave të shkencës
Aty gjejnë kuptimin e jetës.

Freskia e vapës
Ngrohtësia ditëve të dimrit
Poezia e mëngjesit
Thurret ne qenien e tyre.

Janë ato
Princeshat
Lindja dhe perëndimi magjeps i diellit
Kënaqësia e të qenunit.

tyran prizren spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019