A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Shfletimi

Në dhomën e pasur me dije
Bashkëjetojnë
Kënaqësia hijshmja dhe fjala e shkruar
Vargjet këto të mbërthyer me plotë shije.

Janë kohërat tërhëqse por të vështira
Strofat lëkundin qenien njeri
Zbrazët në ditshmërinë e etur
Mposhtin intrigën epshin përfitimet e mëkatuara.

Zymtësia trishtimi gjallërojnë
Gjendja shpirtërore e brengosur
Rrjedh akull në damarët e gjakut
Shkronjat sërish fitojnë.

Shumë mund djersë dhe dashuri
Gërshetohen në Mëso Gjuhën e Ëndrrave
Shoqëruar ngushtë me Ngjarjet -1999+
Shkrihen në poezitë Jeta Është Dhunti.

Afër në qetësinë e dhomës
Poezia Buron Nga Zëri i Brendshëm
Mbështetur në raftë
Sytë verbërohen nga Shtylla e Pestë.

tyran prizren spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019