Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Shfletimi

Në dhomën e pasur me dije
Bashkëjetojnë
Kënaqësia hijshmja dhe fjala e shkruar
Vargjet këto të mbërthyer me plotë shije.

Janë kohërat tërhëqse por të vështira
Strofat lëkundin qenien njeri
Zbrazët në ditshmërinë e etur
Mposhtin intrigën epshin përfitimet e mëkatuara.

Zymtësia trishtimi gjallërojnë
Gjendja shpirtërore e brengosur
Rrjedh akull në damarët e gjakut
Shkronjat sërish fitojnë.

Shumë mund djersë dhe dashuri
Gërshetohen në Mëso Gjuhën e Ëndrrave
Shoqëruar ngushtë me Ngjarjet -1999+
Shkrihen në poezitë Jeta Është Dhunti.

Afër në qetësinë e dhomës
Poezia Buron Nga Zëri i Brendshëm
Mbështetur në raftë
Sytë verbërohen nga Shtylla e Pestë.

tyran prizren spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet