Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Dy Horra

Furnizuar me ngarkesa psikike
Dhe dëshira vetanake
Veprojnë dhe punojnë
Fare nuk mendojnë.

Shkelin dhe ofendojnë
Kërcejnë dhe mashtrojnë
Janë dy figura
Të ngrira emocionale.

Interesi i tyre i egër
Shqelmon dhe rrëzon
Janë dy persona
Të larguar nga drejtësia.

Roli i tyre në vendimmarrje
Ata i mëkaton
Sjelljet e tyre arrogante
Konkursi i demaskon.

Vendosin këta dy zuzar
Kopuk e batakçi
Klithma e fëmijëve do t’i përcjellë
Këtu e në ahiret.

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0