A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Dy Horra

Furnizuar me ngarkesa psikike
Dhe dëshira vetanake
Veprojnë dhe punojnë
Fare nuk mendojnë.

Shkelin dhe ofendojnë
Kërcejnë dhe mashtrojnë
Janë dy figura
Të ngrira emocionale.

Interesi i tyre i egër
Shqelmon dhe rrëzon
Janë dy persona
Të larguar nga drejtësia.

Roli i tyre në vendimmarrje
Ata i mëkaton
Sjelljet e tyre arrogante
Konkursi i demaskon.

Vendosin këta dy zuzar
Kopuk e batakçi
Klithma e fëmijëve do t’i përcjellë
Këtu e në ahiret.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019