Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Atdheun

Më Lejoni

Ëndrrat e mia të pafajshme të ëndrroj
Rrugëtimin në kohërat e kaluara
Vendet e preferuara të vizitoj
Rininë e kaluar plotë shkëlqim
Në qetësinë e netëve të qytetit
Vazhdimisht të derdhi dashurin e heshtur
Shikjim kënaqësi
Fundjavët e kaluara në Sofrën Shkodrane
Ndëgjohej kënga jehonte buzëqeshja
Shishet e zbrazura të argëtimit
Muzikën qetësuese Serenatave
Korçën Beratin Kukësin
Të ndiej këtë madhështi sublime
Bredhjet pas mesnateve
Pritja për ardhjen e pronarit të kafe-barit
Tym-duhanin e tij verbërues
Kafen e hershme të mëngjesit
Shtypi javor i muzikës
Ditët e jetuara në qytetin e krijimtarisë…

tyran prizren spahiu
vargje poetike IV
poez..............

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet