Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Dhoma Ime

Nata shkruan emrin tënd
Hëna e zbukuron
Përshëndes trupin
Sytë e tu kaftë.

Kreshtat e malit
Thirrin bukurinë tënde
Si stuhia
Që i përkulet magjisë.

Takohemi në dhomë
Që është pa sy e zë
Aty janë të shkruara
Vjershat më të bukura.

Në këtë vatër dashurie
Gëzimi dhe hareja
Kënaqësia dhe ëndet
Kanë lind perandorinë.

tyran prizren spahiu
vargje poetike IV
poezia bur..........

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet