A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Vonë

Nuk jam shtegtar i dashurisë
Të endem nuk dua
Nuk kërkoj nektaret
në shtegun tim të bardhësisë
Mjafton një virgjëreshë...

Jetë kjo madhështore
Buron në unin tim
Etur i pashuar udhëtoj
Ekstazës së ndjenjës afsh...

Vonë në orët e hershme
Qetësia më se absolute
Rrethuar me ndjenja mistike
Lundërojmë poshtë ujëvares së kënaqësisë...

tyran prizren spahiu
Në Kukës
18.12.2015

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019