A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Skenë!

Skenë!

...në skenën e pispillosur
kaos
ju lutem! Më lejoni të pyes
vallë, pse ambientin e dreqosët?
Ju
në të shenjtin piedestal të mrekullisë
thyer i keni të bukura shkronja të shenjtërisë!

PSE!!!

Miq, shikjoni altarin
vend atë të bekuar
prore, vazhdojnë paturpësisht
të mbretëronjë zhurmaxhinjtë e poezisë!

Tyran Prizren Spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019