A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Veterane

Përkushtuar leximit klasik
Jeta e saj e pasur
Shpirtërore dhe intelektuale
Gradojnë këtë veterane.

Zhytur në botën e librave
Dhe TV së magjike
Janë kënaqësia e pamposhtur
E Zonjës Veterane.

Qëndrimi i saj i palëkundur
Refuzimi i ndërhyrjeve
Forca e vullnetit
Janë energjia pozitive.

Në shoqëri me fëmijët
Zonja e bekuar veterane
Është e butë dhe e afërt
Tejet emocionale.

Dëgjon me shumë vëmendje
Mjaft durim
Pastaj pasojnë pyetjet
Me shumë kureshtje.

Udhëzimet dhe këshillat
Janë domethënëse
Me siguri
Shumë të dobishme.

Përcjellë fëmijët deri te dera
I përkëdhel dhe përqafon
Fjalët e saja me zë të butë
Urojnë të mira.

Përsëri ajo futet
Në kështjellën e vet
Asgjë nuk guxon
Ta lëkund orarin e saj.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran Prizren Spahiu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019