A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Bohemi

...më thirrni ëndërrimtar...
lundrues i ndjenjave, bredhës i rrugëve
endacak në kërkim të dashurisë.
...më sulmoni...përqafoni...përshëndetni
...por ju lutem KURRË mos tentoni
të më shuani zjarrin për shkronja...

...call me a dreamer...
...feelings floater, streets wanderer
ranger looking for love,
...attack me...embrace...greet
...but please NEVER do try
...to extinguish the fire for letters...

The Bohemian

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran Prizren Spahiu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019