A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Unë!

…egoizmin ushqej
mposhtur nga edukata
gjetur kam ushqim në botën e ironisë
rrudhat dëshmojnë mërinë
në këtë botë të xhelozisë
të kundërvihem njohuri nuk kam
ndjesë të kërkojë burrëria më mungon
robëruar nga prapambeturia ajrin e mëkatit dita ditës frymoj...

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran Prizren Spahiu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019