A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Kosovën

Kosovë

KOSOVË

...heu Kosovë, heu mbretëria që frymëzon
pastron shpirtin e mëkatarit
qëndis jetën e shqiptarit
krahëhapur mirëpret udhëtarët e botës
kosovë
në ty betohemi
skllavërohemi për mirëqenien tënde
fjalën e nderit të japi
kurrë nuk do të dorëzojmë lëkundjeve ballkanike
TI
himn i shpirtit tim, kushtetutë e njeriut
atdheu i dashur
me ty ëndrrat jetësohen
je domethënia e maturisë, qëndresës, olimp i jetës
art i perkryer i natyrës
je vet piedestali i dashurisë që në krahërorin tim frymon.

Tyran Prizren Spahiu
vargje poetike XV
Buron

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran Prizren Spahiu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019