Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Jetë

... mendon janë zhytur të gjitha anijet
jeta nuk ka dalje
mos u dorëzo, qetësinë kërko në brendësinë shpirtërore
në xhan do e ndien dritën
me urtësi, maturi ndjeke atë...

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran Prizren Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet