Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uendi Goga
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 13 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  140
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Uendi Goga është këngëtare. Ajo ka qenë pjesëmarrëse në disa festivale për fëmijë në Tiranë dhe në qytete të ëtjera. Talenti i saj më i madh të cilit i dedikon të gjithë kohën e saj është muzika. Në këtë ëndërr të sajën e mbështet jo vetëm familja, por dhe shoqëria e saj të cilët besojnë se ajo do të arrijë sukses falë talentit të saj.

Në Shtator 2017, Uendi Goga merr pjesë në JESC 2017 me këngën "Të Japim Ty Një Shpresë".

Në vitin 2018, Uendi Goga merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Shtator 2018, Uendi Goga merr pjesë në Junior Fest 2018 me këngën "Qiellin Dhe Yjet I Dua".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Voice Of AlbaniaKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet