Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ufo Click

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: Ufo Click është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Rap-Underground grupi perbehej prej 4 antarve: Pancho, Das, Grippi edhe Ergeni. Secili prej ktyne reperave debutuan prej vitit 97-98 si reperat e pare urban ne shqiptari. Më datë 26 Nëntor 2009, Ufo Click publikojnë videoklipin "I Kisha Thon". Në vitin 2010, UFO Click publikojnë albumin "Last City", një album shumë i mirë dhe i shpejtë. Pasi publikimit të albumit, keta repera u ndan dhe vazhduan karrierat e tyre solo....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Pancho

Ish-Anëtar i grupit

ErgeNR

Komente

3 🔥Last City (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

E'7

Felon Records

Infinit Records

Kamikaza-T

Master Bass

Misterioz

ETB 57

2 Perqind

A.D.X

Zinxhirt

Tags: Ufo Click, Ufo Clique


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet