Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ummet

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14
  • Emri i Vërtetë:
  • Urim Etemi
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
BIOGRAFIA: Ummet është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Urim Etemi eshte nje nga reperat me te njohur ne Shkup e me gjere filloi prej vitit 1998 rap shqip. Kengat e tij jane te njohura si 'Jeta rudh u bo','Boni dijeni','Letra e fundit','A thu pse','Narkomani','Bin Pin Post' etj. Ka kryer Shkollen e mesme te gjimnazit Zef Lush Marku dhe Fakultetin Filologjik 'Dega anglisht Shkup' dhe tani per tani punon si profesor i gjuhes angleze. Më datë 30 Tetor 2013, Dado publikojnë videoklipin "Strip Hop...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Big Night

Diamond

Mad Lion

ZeeroMan

Monny

Ylli Trokitës

B52

G Bani

VZ

Prince Double H

Tags: Ummet, Ummet Aka Hamas


Komente mbi këtë artist