A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ummet - Mdoket Boll U Bo


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/10/2011

2011-10-03T09:09:50

yeah

to spreaed my voice to the whole whorld man

me nal ket dhun

se mdoket boll u bo

ummet street poet

hood story

yo

strofa 1

erdh koha me plas

qato qi e kam ngjyks me qit
se boll e kum majt mrena ka ardh rreni me pelsit
mo shum pash shum rash shum sene s´thash
do pun t´randsishme mi bo e un i lash
a thu per shka per kon e a thu pse
kto sene qi po ndodhin njeri mo kur si she
mo kur si ndjen se shka osht teper o teper
mos na ngushto dost zemren sun ta qes nleter
sun t´thom direkt e di qi ki mu prek
shum ndihm njoni tjetrit e me kty tka met djeg
futja edhe krejt mi pas sen me neve zvjen
qaq qi bohen monoton edhe ato i len
sja luj nanen me lakmu as t´hujen nuk e du
se edhe venin e kisha ndu po nuk po di ku
me ket njers e pi njerses sen spo del
dita dites tu u ngul e tu hi ma fell

reff:
mdoket boll u bo
spo du mo me hjek
spo du jet tkeqe po du tmiren me njek
me shiju sa jam i rri
a kur si ki tana tkqijat bisht i ki

ktheje qysh o kan
se njeri qet sen sun e ban
ka met veq mir me than se punt nuk bojn
nese nuk je mir vet as njerzit nuk tdojn
e heton edhe vet se non stop tinjorojn

strofa 2

du me jetu naj ander
ku njeri veq mir she
po kru qohesh pi gjumi e she t´njejtin mut si dje
a qashtu veq ke a veq bohem qi nuk dim
krejt senet dalin ndrit pi qasaj nuk ki pshtim
po njeri sen nuk pranon edhe mu kon keq
se bon me qellim po burrni me kallxu veq
se di qi i keqi vetes e posht sharon
tani nis e shan edhe qat sen qi e beson
qesi sene zdu me pa bile bile n´popull tem
ma mir fukara e zemer gjan na qysh kem
se e mirra thojn vjen mas ni koder me shum tkqija
qati qi osht sabrtur ta dish si hup fija
e un kthena prap te un a duhet ala me prit
a duhet me than boll e me nis me bertit
mdoket po per qato sun e lo
pa e than nalne ket dhun se boll u bo

reff:
kthee qysh o kan
se njeri qet sen sun e ban
ka met veq mir me than se punt nuk bojn
nese nuk je mir vet as njerzit nuk tdojn
e heton edhe vet se non stop tinjorojn

mdoket boll u bo
spo du mo me hjek
spo du jet tkeqe po du tmiren me njek
me shiju sa jam i rri
a kur si ki tana tkqijat bisht i ki

mdoket boll u bo.....boll u bo

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019