Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çun Lajçi - Ti Bozovc, Ai Rugove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Plot Bozovc faqet i ke
Ti flokëbardhi nga Tetova
Por kur këmba t' shkelë n'Evropë
Mendja t'shkon të Kosova.

Aty pate një mik poet
Rugovasin e poezisë,
Ai me vargje,ti me Lek
Qajshit dertin shqiptarisë.

N'Tetovë zemrën syrin n'Tiranë
Këmbë e duar nëpër Evropë!
Thellë n'Malsi babë e nanë,
N'Prishtinë çoje djersë e lot!

Ti Bozovc ai Rugovë
Mbi të dyat Shqipëria,
Zemra u digjej për Kosovë
Flokët ua zbardhte Çameria.Nuk kemi video për këtë këngë.


Çun Lajçi
Publikimi: 06/11/2011


Çun Lajçi - Ti Bozovc, Ai Rugove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Bozovc, Ai Rugove".
3. Video është e këngës "Ti Bozovc, Ai Rugove", por nuk këndohet nga Çun Lajçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Çun Lajçi:


Komente 0